Recykling i przetwarzanie odpadów opakowaniowych w Polsce (R3 i R5)

Gospodarka odpadami stawia przed nami nowe wyzwania – zmiany związane ze środowiskiem naturalnym pokazują wyraźnie jak istotne jest dzisiaj właściwe zarządzanie odpadami przemysłowymi. Odpowiedzialne oraz skuteczne zarządzanie. O roli, jaką odgrywa w tym procesie recykling i przetwarzanie odpadów metodą R3 i R5 opowiedział nam specjalista, reprezentujący serwis OdbieramyOdpady.com

Zakłady przemysłowe w Polsce, a utylizacja odpadów niebezpiecznych

Odpady pochodzące z przemysłu to lwia część wszystkich odpadów w naszym kraju oraz na świecie. Jako konsumenci musimy więc podjąć odpowiednie kroki, by przynajmniej część z tych odpadów została ponownie wykorzystana. Jeśli idzie o opakowania z tworzyw sztucznych, wykorzystuje się recykling odpadów niebezpiecznych, w czym specjalizuje się firma EKOSERWIS.

Recykling odpadów niebezpiecznych

Gospodarka naszego kraju, a w skali makro – naszej planety, generuje miliony ton odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych oraz odpadów niebezpiecznych. Według prawa, takie odpady muszą być poddane specjalnemu traktowaniu i nie mogą znaleźć się w strumieniu odpadów komunalnych. To zadanie dla przedsiębiorstw jak EKOSERWIS, które prowadzą recykling i przetwarzanie odpadów metodą R3 i R5.

Utylizacja odpadów niebezpiecznych w pigułce

Gospodarka odpadowa w 2021 r. związana jest z wielkimi wyzwaniami i oczekiwaniami społecznymi. Światowe rynki oparte są przecież na produkcji przemysłowej, która generuje olbrzymie ilości odpadów, w tym opakowań z tworzyw sztucznych i odpadów niebezpiecznych.