Jesteśmy epoką konsumentów. Gospodarka naszego kraju, a w skali makro – naszej planety, generuje miliony ton odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych oraz odpadów niebezpiecznych. Według prawa, takie odpady muszą być poddane specjalnemu traktowaniu i nie mogą znaleźć się w strumieniu odpadów komunalnych. To zadanie dla przedsiębiorstw jak EKOSERWIS, które prowadzą recykling i przetwarzanie odpadów metodą R3 i R5. O odbiór i recykling odpadów opakowaniowych z polskich zakładów zapytaliśmy eksperta przedsiębiorstwa EKOSERWIS
Zobacz także: Recykling R5
Na czym polega recykling odpadów niebezpiecznych w Polsce?
Chodzi o zachowanie najwyższych standardów i bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego przy zarządzaniu odpadami niebezpiecznymi, w naszym przypadku odpadami opakowaniowymi. Utylizacja odpadów niebezpiecznych to dziś nie tylko ich odbiór i składowanie, stoimy przed zdecydowanie większym wyzwaniem: należy prowadzić recykling odpadów niebezpiecznych, odzyskiwać tworzywa sztuczne i zawracać je do cyklu produkcyjnego.
Jako specjaliści z ponad 10 letnim stażem, firma EKOSERWIS dopracowała zarówno cały proces logistyczny odbioru odpadów od klienta i jego transportu, jak i technologię, która uwzględnia efektywny recykling i przetwarzanie odpadów niebezpiecznych metodami R3 i R5. Wiemy jak problematyczne jest gospodarowanie odpadami dla firm z sektora przemysłowego. Dlatego przy ciągłej współpracy z takimi zakładami odpady są bezpiecznie odbierane, po naszej stronie jest utylizacja odpadów niebezpiecznych, klient dostaje na to właściwe dokumenty. Mowa o opakowaniach z tworzyw sztucznych (kod 15 01 02) oraz opakowaniach zawierających pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone (kod 15 01 10*).
Recykling odpadów niebezpiecznych – kto odbiorcą usługi, jaki zasięg?
Trudno wskazać sektor naszej gospodarki, który przeważa wyraźnie, gdyż w różnych częściach kraju można zauważyć np. większe ilości odpadów opakowaniowych z sektora automotive, w innym zaś zdecydowanie więcej z sektora spożywczego i rolniczego. Tak naprawdę każdy zakład przemysłowy ma dzisiaj w strumieniu odpadów jakieś odpady opakowaniowe lub odpady zanieczyszczone, kwalifikowane jako niebezpieczne. Szacuje się, że odpady przemysłowe to nawet 90% wszystkich odpadów w Polsce, to pokazuje jaki potencjał przejawia recykling i przetwarzanie odpadów metodami R3 i R5.
Utylizacja odpadów niebezpiecznych to misja, która przyświeca EKOSERWIS od przeszło dekady. Wciąż pojawiają się nowe cele i nowe wyzwania, oferta kierowana jest jednak do klientów z całego kraju. Specjaliści, w oparciu o respektowane dokumenty, przygotują dla klienta cały proces wraz z odbiorem i transportem. EKOSERWIS wystawia #KPO, #DPO, #DPR i pozostałe dokumenty środowiskowe, zapewniające bezpieczeństwo prawne klientów.
Szczegóły oferty oraz dane kontaktowe w celu składania zapytań ofertowych na odbiór odpadów niebezpiecznych (opakowań) można znaleźć na OdbieramyOdpady.com.
Czytaj również:
- Utylizacja i odbiór odpadów 15 01 10*
- Utylizacja i odbiór odpadów 15 01 02
- Recykling i przetwarzanie odpadów metodą R3
- Recykling i przetwarzanie odpadów metodą R5
- Kompleksowy odbiór odpadów dla firm: recykling odpadów niebezpiecznych
- Recykling i przetwarzanie odpadów opakowaniowych w Polsce (R3 i R5)
- Zakłady przemysłowe w Polsce, a utylizacja odpadów niebezpiecznych
- Recykling odpadów niebezpiecznych
- Utylizacja odpadów niebezpiecznych w pigułce